Daut Haradinaj pretendon se një katund ju bashkua AAK-së

Vëllai i kryeministrit Ramush Haradinaj deputeti Daut Haradinaj në një postim në Facebook pretendon se një fshat i tërë i është bashkangjitur AAK-së

“Sonte në fshatin Maxharraj në konakun e Fazli Kastratit që e kisha paralajmëruar, u pritem nga i madh e i vogël. Nga sot ky fshat do jetë AAK”ka shkruar Haradinaj

AAK qeverisë vendin në koalicion me PDK,NISMA,AKR dhe partitë minoritare.