18.02.2022 Kremlin spokesman Dmitry Peskov is pictured during a joint press conference of the Russian President Vladimir Putin and Belarusian President Alexander Lukashenko following their meeting, in Moscow, Russia. Sergey Guneev / Sputnik via AP

CNN: Rusia do t’i aneksojë katër rajonet e okupuara të Ukrainës të premten

Kremlini do të jetë nikoqir i një ceremonie të premten, në të cilën do të nënshkruhen marrëveshjet për aneksimin e territoreve të okupuara të Ukrainës në Federatën Ruse, u tha gazetarëve të enjten Dmitry Peskov, zëdhënësi i Presidentit Vladimir Putin.

Dmitry Peskov tha se ceremonia do të zhvillohet të premten në orën 15:00. koha lokale .

Putin do ta mbajë një fjalim dhe do të takohet me udhëheqësit e mbështetur nga Rusia të katër rajoneve të pushtuara në margjinat e ceremonisë, shtoi ai Peskov./CNN