Caktohet seanca e radhës në Hagë ndaj ish krerëve të UÇK-së

Gjykata Speciale ka njoftuar se seanca e radhës statusore ndaj ish krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit do të mbahet më 19 maj, duke filluar nga ora 11:00. Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës së fundit … Continue reading Caktohet seanca e radhës në Hagë ndaj ish krerëve të UÇK-së