array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(37) "https://kallxo.com/lajm/bote/ukraine/"
 }
}

Zelensky: Situata në Harkiv shumë e vështirë, por përgjithësisht nën kontroll

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, thotë se situata në verilindje të rajonit Harkiv, ku forcat ruse kanë çarë përpara me një ofensivë të gjerë prej javës së ...

Zelensky shtyn vizitat jashtë vendit për shkak të situatës së 'vështirë' në front

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka shtyrë të gjitha takimet e planifikuara jashtë vendit, një shenjë që tregon për vështirësitë me të cilat po përballen forcat ukrainase ...

Departamenti amerikan i Shtetit publikon foto të Sekretarit Antony Blinken duke ecur në rrugë në kryeqytetin e Ukrainës

Departamenti amerikan i Shtetit ka publikuar një fotografi të Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken, duke ecur në rrugë në kryeqytetin ukrainas, Kiev.

Putini bën ndryshime në qeveri ndërsa Kremlini intensifikon sulmet në Ukrainë

Rusia ka filluar një ofensivë të re tokësore në rajonet verilindore të Ukraunës. Analistët thonë se Kremlini synon të shfrytëzojë dobësitë e Ukrainës pë...

Ukraina në luftime të vështira përgjatë kufirit, pasi siguroi ndihma të mëtejshme ushtarake

Pasi u arrit miratimi i një pakete të re ndihmash amerikane prej 60 miliardë dollarësh, Ukraina po zhvillon beteja të vështira në kufijtë e saj, ndërsa mundohet të ...

Ukraina thotë se e parandaloi një komplot rus për ta vrarë Zelenskyn

Hetuesit e kundërinteligjencës ukrainase e kanë shpartalluar një komplot rus për ta vrarë presidentin, Volodymyr Zelensky, si dhe figura të tjera ushtarake dhe politike, tha të martë...