Ballkani kalon në epërsi

Ekipi kosovar i futbollit ‘Ballkani’ ka shënuar në ndeshjen kundër Sivassporit.

Goli është shënuar nga Armend Thaçi.

Ballkani dhe Sivasspori po përballen në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve në Ligën e Konferencës.

Skuadrat janë futur të barabarta në këtë ndeshje, pasi kanë nga katër pikë pas tri ndeshjeve. Aq pikë kanë edhe Slavia Praga dhe Cluj.