Avioni me pasagjerë merr flakë pak para uljes

 

Ky është momenti dramatik kur një avion pasagjerësh merr flakë menjëherë pasi zbarkoi në aeroportin Sharm El Sheikh në Egjipt.

Burimi i videos – LINK

Avioni Boeing 737-800 i operuar nga SkyUp nga Ukraina zbarkoi në vendpushimin anësor të detit pa asnjë incident.

Sipas mediave avioni po rrodhi lëng hidraulik i cili pikoi frenat e avionit dhe mori flakë, përcjell rtv21.tv.

Sipas Flight Global, në atë kohë kishte 189 pasagjerë dhe shtatë anëtarë të ekuipazhit. Një zëdhënës i ministrisë egjiptiane të aviacionit civil tha se zjarri “mund të ishte shndërruar në një katastrofë”.

Sipas ministrisë, zjarri do të ishte përhapur në pjesët e tjera të avionit nëse personeli nuk do të vepronte ‘profesionalisht’.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!