Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Atentati në Shkodër, pista kryesore dyshohet të jetë përplasja mes bandave

Pista kryesore e atentatit të ndodhur mbrëmjen e së dielës në qytetin e Shkodrës, mendohet të jetë përplasja mes bandave.

Sipas informacioneve paraprake, vrasja e djeshme është vazhdimësi e ngjarjeve kriminale.

Ngjarja ndodhi në lagjen “Kiras”, ku 19-vjeçari Erjon Xhenje ndodhej në brendësi të një lokali.

Disa persona të paidentifikuar kanë qëlluar në drejtim të lokalit, duke e lënë të vdekur në vend të riun.

Në lagjen “Guerrile” është gjetur nje motoçikletë duke u djegur dhe një armë zjarri pistoletë, që dyshohet se janë përdorur nga autorët.

Shërbimet e Policisë Vendore dhe FNSH Shkodër vijojnë kontrollin e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorëve./Euronews Albania