Foto: KALLXO.com Ilustrim

Arrestohet për kanosje, i sekuestrohet një pistoletë dhe një boks hekuri me thikë

Një burrë në Prishtinë është arrestuar nën dyshimin se ka kanosur përmes telefonit dhe rrjeteve sociale një person.

Policia ka njoftuar se gjatë kontrollit i janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë dhe një boks hekuri me thikë.

Ngjarja ka ndodhur dje në rrugën ‘Mustafë Kruja’, në Prishtinë.

I dyshuari, me vendim të prokurorit pas intervistimit është dërguar në mbajtje.