Ilustrim

Arrestohet i dyshuari që sulmoi seksualisht një burrë në Obiliq

Një burrë në Obiliq raportoi tek organet e rendit se është ngacmuar seksualisht nga një i dyshuar më datën 12 prill.

I njëjti pretendoi se i dyshuari e ka ngacmuar seksualisht dhe përmes rrjeteve sociale i ka shkruar mesazhe me përmbajtje erotike.

Sot, në raportin policor thuhet se i dyshuari është arrestuar.

“Lidhur me rastin, është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe me vendim të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje” – thuhet në raportin e Policisë.

Rasti po trajtohet si sulm seksual.

Obiliq, burri raporton se u ngacmua seksualisht nga një i dyshuar