Ilustrim

Arrestime të reja për vrasjen në Kobra City

KALLXO.com ka mësuar se gjatë ditës së djeshme me urdhër të Prokurorisë është arrestuar edhe një person tjetër në lidhje me rastin në lokalin “Kobra City” në Prizren.

I arrestuari ishte pjesë e stafit të lokalit dhe punonte kamarier.

I dyshuari është R.Susuri.

Një 31-vjeçar nga Kukësi ka vdekur si pasojë e plagëve me armë zjarri dhe një tjetër është plagosur nga arma më 3 janar 2023.

Dibran Hoxha është i dyshuari kryesor për vrasjen që ka ndodhur në orët e mëngjesit të 3 janarit në lokalin e tij “Kobra City” në Prizren.

Përveç Hoxhës, për këtë rast janë arrestuar edhe pesë persona të tjerë.

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaj për 6 të arrestuarit.

Të gjitha lajmet mund t’i lexoni në këtë LINK