Anglia mposht Serbinë në Euro 2024

Anglia ka fituar ndaj Serbisë me rezultat 0 me 1.

Golin e fitores e shënoi, Jude Bellingham, i cili shënoi në minutën e 13-të

Ndeshja mes Serbisë dhe Anglisë në Grupin C, u zhvillua në Gjermani në kuadër të Euro 2024.

Pas kësaj ndeshje, Anglia do të ndeshet me Danimarkën më 20.06.2024, ndërsa Serbia kundër Sllovenisë në po të njëjtën ditë.

Angli – Serbi kryendeshja e ditës së sotme në “Euro 2024” (kallxo.com)