Ambasadori amerikan vizitoi familjet e personave të zhdukur në Krushë të Madhe

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka vizituar sot Krushën e Madhe të Rahovecit për të biseduar me familjarë të personave të zhdukur nga lufta e vitit 1999 në Kosovë.

Në këtë vizitë, ai ka qenë i shoqëruar edhe nga bashkëshortja e tij, Alison.

Ai nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Twitter”, ka thënë se qeveritë mund të bëjnë më shumë për të sjellë drejtësi për familjet e personave të zhdukur.

 

“Unë dhe Alison vizituam sot familjet e personave të zhdukur të Kosovës në Krushë të Madhe. Të prekur nga guximi dhe vendosmëria e tyre. Ne diskutuam se si të mbijetuarit e të gjitha komuniteteve meritojnë zbardhjen e fatit të të pagjeturve dhe drejtësinë, dhe se si të gjitha qeveritë mund të bëjnë më shumë”, ka shkruar Ambasadori Kosnett.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!