Aktakuzë nga Specialja edhe ndaj Rexhep Selimit

Anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Rexhep Selimi, e ka konfirmuar se ndaj tij është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje e ka konfirmuar se nesër do të niset për në Hagë.

Lexoni postimin e plotë të Rexhep Selimit:

Të nderuar miq, bashkëluftëtarë, qytetarë e bashkëkombas të mi!

Sonte në orët e mbrëmjes jam njoftuar nga Dhomat e Specializuara se ka një aktakuzë të konfirmuar për mua.

Prandaj, po e ndjej për obligim t’ju njoftoj se nesër do të udhëtoj për Hagë (Holandë) që të përballem me këtë sfidë që i është vënë Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, para së gjithash.

Unë po shkoj me kokën lart dhe kurdo që kthehem do kthehem po ashtu me kokën lart sepse isha, jam dhe do të jem ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për të cilën jam i gatshëm të jap gjithçka nga vetja ime. Ideali i asaj ushtrie të lavdishme është mbi mua, mbi këdo, mbi gjithçka.

Mirë u takofshim në fitoren e Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës!

Kam ditur e do të di gjithmonë ta mbroj lirinë e popullit, shtetin e Kosovës dhe UÇK-në e lavdishme.