Ilustrim

Aksident trafiku në Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur në kryeqytet gjatë ditës së djeshme raporton Policia e Kosovës.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën Edmond Hoxha në kryeqytet, thuhet ne raportin e Policisë.

Arsyeja pse erdhi deri tek aksidenti ishte pakujdesia thuhet në njoftim.

Personi i cili ishte duke e drejtuar automjetin nga pakujdesia kishte humbur kontrollin mbi veturën dhe si pasoj e kësaj ka dalur jashtë kontrollit dhe është rrokullisur, bëhet e ditur tutje.

Dy pasagjerët kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësorë.