Policia e Kosovës

Aksident në Kamenicë, vdes një person

Një burrë ka vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në fshatin Shipashnicë të Komunës së Kamenicës.

Policia ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 8 e 15 në mëngjes.

Burri dyshohet se ka humbur kontrollin mbi veturën e tij dhe është rrokullisur e ka përfunduar jashtë rrugës.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar edhe mjeku kujdestar.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion.