Foto: Ilustrim

Aksident në fshatin Hade, lëndohet një person

Rarportohet se ka ndodhur një aksident në fshatin Hade të komunës së Obiliqit.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 14:30 minuta.

Nga Policia bëjnë të ditur se dy vetura janë përfshirë në aksident dhe si pasojë pos dëmeve materiale edhe një person ka pësuar lëndime.

Agron Borovci nga Policia e Kosovës thotë se njesitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes.

‘’Në vend-ngjarje kanë dalë njesitë policore dhe kanë nisur punën për hetimin e shkaqeve të këtij aksidenti’’, ka thënë Borovci për KALLXO.com.