Aksidenti komunikacioni (Arkivë)- Foto: KALLXO.com

Aksident mes veturës dhe trenit në Saraishtë të Ferizajt

Një aksident trafiku në mes një veture dhe një treni ka ndodhur dje, në fshatin Saraishtë të Ferizajt rreth orës 20:40 të mbrëjes.

Si pasojë e aksidentit, përveç dëmeve materiale, lëndime trupore ka pësuar vozitësi i veturës dhe është dërguar për tretman mjekësor