Agim Veliu komenton propozimin e Anton Qunit

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, ka thënë se është i papranueshëm propozimi i Anton Qunit bërë kryeministrit, Albin Kurti.

Anton Quni gjatë seancës ku diskutohej mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, i propozoi kryeministrit që të kthejë në detyrë të ministrit Agim Veliun në mënyrë që të tërhiqet mocioni i iniciuar nga LDK.

Por, me këtë ide të Qunit nuk është pajtuar Agim Veliu.

“Jo, nuk është as i pranueshëm as nuk ka autorizim Anton Quni të bëjë propozime të tilla në seancën e Kuvendit të Kosovës kur është duke u zhvilluar debat për mocionin”, tha ai për KALLXO.com.

“Nuk pranohet propozomi, është i papranueshëm për LDK-në ai propozim. Ky është qëndrim i LDK-së. Ne e kemi qëndrimin e tonë si kryesi. Kryesia e LDK-së ka marrë vendim me ngritë mocion dhe nuk ka kurrkush autorizim gjatë kësaj faze që të japë kurrfarë oferte që nuk është e LDK-së”, deklaroi ai.

I pyetur nëse do të pranonte Kurti që ai të kthehet në krye të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administrës Publike, Veliu e ka mohuar një gjë të tillë.

“Nuk jam unë pjesë e këtyre konspiracioneve. Nuk jam pjesë  këtyre kombimeve”, tha ai.

 

Anton Quni del me ofertë të re për Albin Kurtin për ta tërhequr mocionin

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!