Adem Jashari sot do të mbushte 67 vjeç

67 vjeç do të mbushte sot komandanti legjendar, Adem Jashari, nëse do të ishte gjallë.

Ai lindi më 28 nëntor të vitit 1955 në Prekaz të Skenderajt dhe ishte djali i tretë i Shaban dhe Zahide Jasharit.

Me vendim të ish presidentit të Kosovës, Fatmir Sejdiu, Adem Jashari është nderuar me titullin Hero i Kosovës./Rtklive

Gjatë ditës së sotme do të ketë organizime të shumta.

Në Prekaz do të bëhen homazhe, ndërsa në Prishtinë do të ketë parakalim të FSK-së.