Abazi: Amerika i do patriotët, jo servilët dhe të korruptuarit

 

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, deklaroi se Amerika i do patriotët dhe jo servilët e aq më pak të korruptuarit. Këtë e tha përmes një postimi në “Facebook”, ku publikoi vendimin e qeverisë për reciprocitet me Serbinë.

“Ashtu siç premtuam në fushatë elektorale, në marrëveshje të koalicionit dhe në programin qeverisës. Largimi i tarifës u bë dje dhe filloi zbatimi i reciprocitetit”, shkroi ai./21Media

(Dokument) Qeveria heq tarifën 100 për qind, vendos reciprocitetin me Serbinë

.