array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(24) "https://kallxo.com/lajm/"
 }
}

Themelohet Grupi i Deputetëve të Gjelbër në Kuvendin e Kosovës

Është themeluar grupi joformal i deputetëve të gjelbër në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës.

Aksioni policor në Pejë: Konfiskohet arsenal armësh, arrestohen 11 persona

Tre armë të gjata gjysmë- automatike, gjashtë armë të vogla, dy karikator, një palë dylbi, 180 fishekë, 2 mijë euro, dy vetura e 12 telefona janë konfiskuar në një aksion të gjerë ...

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë bie në më pak se 1,500

Në raportet e fundit të Institutit të Shëndetësisë Publike thuhet se në Kosovë aktualisht janë 1 mijë e 457 raste aktive.

Shefi i IPK-së: Po hetohen policët që ushtruan dhunë ndaj qytetarëve për mosrespektimin masave ndaj pandemisë

Komisioni për Siguri dhe Mbrojtje sot ka thirrur në raportim para anëtarëve të komisionit Ushtruesin e Detyrës së Inspektoratit Policor të Kosovës, Kushtrim Hodaj.

Raportimi i shefit të IPK-së për aksionin në Karaçevë mbahet me dyer të mbyllura

Aksioni në fshatin Karaçevë i 18 shtatorit dhe detajet e hetimit dhe zhvillimit të aksionit mbetën të diskutohen pa praninë e mediave në objektin e Kuvendit të Kosovës.

Hoti u tregon liderëve të Luginës së Preshevës se çka do të trajtojë Zyra e sapoformuar

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës, me të cilët ka biseduar rreth aktualitetit politik dhe ekonomik ...