array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(24) "https://kallxo.com/lajm/"
 }
}

Daçiq prezanton letrën e tërheqjes së njohjes së Kosovës nga Togo

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka prezantuar para mediave letrën nga qeveria e Togos në të cilën ai ka thënë se gjendet vendimi ...

Prishtinë, tentim vrasje me armë zjarri

Policia e Kosovës përmes raportit policor ka njoftuar se dy të dyshuar të panjohur kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të viktimës.

Isa Mustafa: Po shpenzohen shuma të majme të parave për ta përçarë LDK-në

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se kjo parti nuk do të përçahet për shkak të mos propozimit për kryesi të ...

Australia do të bllokojë faqet me përmbajtje ekstremiste gjatë sulmeve terroriste

Australia do të bllokojë qasjen në faqet e internetit që shfaqin materiale terroriste gjate krizave dhe do të konsiderojnë vendosjen e një legjislacioni që detyron platformat digjitale të përmirë...

Kontaminohet uji i pijshëm në Kamenicë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka kërkuar nga KRU “Hidromorava” të ndërpritet prodhimi i ujit nga pusi në lagjen ‘Malësia’ dhe sa më shpejt ...

VIDEO: Shiu i rrëmbyeshëm shkakton përmbytje në Pejë

Qyteti i Pejës është përfshirë sonte nga një rrebesh shiu, i cili ka shkaktuar edhe vërshime.