array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(24) "https://kallxo.com/lajm/"
 }
}

Pejë, arrestohet i dyshuari për vjedhje të tri veturave

V.L., 34-vjeçar, është arrestuar dje në mëngjes si i dyshuar për vjedhjen e një veture.

Ministria e Shëndetësisë: Mërgimtarët nuk kanë nevojë për testin për COVID-19 kur hyjnë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka sqaruar se asnjë qytetar që kthehet nga vendet e tjera në Kosovë dhe që ka vendbanim në Kosovë nuk ka nevojë që me rastin ...

Mostari mban zgjedhjet e para lokale pas 12 vjetësh

Në qytetin e ndarë etnikisht të Mostarit, në Bosnjë e Hercegovinë, po mbahen zgjedhjet e para lokale pas 12 vjetësh. Zgjedhjet po mbahen teksa vendi po përballet me rritjen ...

I ofroi ryshfet policit për t'ia lejuar hyrjen në Kosovë personit që e kishte të ndaluar

Një shtetas i Shqipërisë teksa po hynte në Kosovë përmes pikës kufitare në Vërmicë i kishte futur 50 euro në dokumente që ia prezantoi Policisë Kufitare.

Bixhozi në Vushtrri, Policia konfiskon pajisje e para në një lokal

Njësiti policor gjatë një kontrolli në një lokal ka hasur në pajisje të lojërave të fatit.

Ferizaj, një muaj paraburgim për të dyshuarin për grabitje

Gjykata e Ferizajt ka caktuar e masën e paraburgimit për një muaj kundër të pandehurit F.B., i dyshuar për veprën penale - grabitje.