87 të shëruar 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 87 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.987 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.730. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej  592  mostra … Continue reading 87 të shëruar 24 orët e fundit