COVID-19 Ilustrim: Naser Fejza

5 të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 5 vdekje me COVID-19. Derisa, nga 4,904 testime, 160 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virus.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 16,339 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Sipas ministrisë, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,210,128 doza të vaksinës, prej tyre 464,555 mijë janë marr dozën e dytë.

Në total numri i rasteve aktive është 6,751.