250 raste të reja me COVID-19

IKSHPK ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit nga mostrat e marra, 250 persona kanë rezultuar pozitiv në COVID-19. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 454 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej … Continue reading 250 raste të reja me COVID-19