COVID-19 Ilustrim: Naser Fejza

19 të vdekur dhe 279 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 19 vdekje me COVID-19. Ndërsa, nga 6,079 testime, 279 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 18,960 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,129,250.00 doza të vaksinës, prej tyre 412,523.00 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Sipas ministrisë, në total numri i rasteve aktive është 12,464.