Foto: Anadolu Agency

182 orë pas tërmetit që la mbi 36 mijë të vdekur në Turqi dhe Siri, nxirret i gjallë një 12-vjeçar (VIDEO)

Një djalë 12-vjeçar në Hatay u shpëtua nga rrënojat 182 orë pas tërmetit të 6 shkurtit që la mbi 36 mijë të vdekur në Turqi dhe Siri, raporton Anadolu Agency.

Në orën e 182-të të tërmetit në lagjen Antakya të Hatajit, një djalë 12-vjeçar u shpëtua nga rrënojat e ndërtesës në të cilën ishte bllokuar.

 

Pas tërmeteve në Kahramanmaraş më 6 shkurt, përpjekjet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë në Hatay.

Në rrënojat e një apartamenti të shkatërruar nga tërmeti në “Cebrail Mahallesi Akevler Sokak” në rrethin qendror të Antakyas, ekipet e lidhura me brigadën e zjarrfikësve të Komunës Metropolitane të Kocaelit identifikuan një person.

Djali 12-vjeçar, emri i të cilit mësohet se ishte Kaan, u shpëtua nga rrënojat e ndërtesës 182 orë pas tërmetit 7.8 ballë të Rihterit që preku Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e hershëm të 6 shkurtit.

Fëmija është dërguar në spital pas kontrolleve.