Ilustrim

181 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej  463 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë  181 raste pozitive.

Numri total i të infektuarve ka arritur në  me gjithsej 3030 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Gjatë 24 orëve të fundit, 121 janë shëruar pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej , kurse numri i rasteve aktive është