COVID-19 - Ilustrim: Naser Fejza

166 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 166 raste të reja me COVID-19 dhe janë shëruar 55 pacientë.

Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv, prej tyre një rast në Klinikën Infektive dhe një rast në Spitalin e Pejës.

Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 17 mijë e 757 raste nga 86 mijë e 98 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 661 raste të vdekjes.