15 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 15 raste pozitive me COVID-19.

Sipas raportit ditor të Ministrisë së Shëndetësisë nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes dhe sot janë shëruar 10 qytetarë që ishin të prekur me COVID-19.

Tutje në raport është bërë e ditur se nuk është shënuar asnjë viktimë.

Kurse, në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 106.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 5 doza të vaksinës kundër COVID-19.