Foto: Urim Krasniqi/Kallxo.com

12 mijë e 760 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur numri total i rasteve pozitive me koronavirus është 100,655 raste nga 493,776 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,053 raste të vdekjes.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik i Kosovës ka njoftuar se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 85.842 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.760. RTV21