​3 të vdekur dhe 88 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit në Republikën e Maqedonisë së Veriut janë realizuar 973 testime ku prej tyre 88 kanë rezultuar pozitivë.

Instituti i Shëndetit Publik sot ka regjistruar 123 persona të shëruar nga coronavirusi.

Ndërsa betejën me coronavirusin e kanë humbur tre persona./21Media