Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

 

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Artistja po kryeson në çmimet kryesore, “Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit”, “Kënga më e mirë e vitit” dhe “Albumi më i mirë i vitit”.

Nominimet e Dua Lipas: Albumi i vitit Future Nostalgia — Dua Lipa

Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit Don’t Start Now

Kënga e vitit Don’t Star Now

Performanca më e mirë POP Don’t Start Now

Albumi më i mirë POP Future Nostalgia

“Performanca më e mirë solo Pop”

“Bashkëpunimi më i mirë pop”

Kujtojmë që dje, Dua fitoi në “AMA 2020” çmimin e “Këngës më të preferuar Pop”./21Media