Ministrja Vlora Dumoshi: Uniteti i LDK-së ekzistencial në çdo kohë për Kosovën  

Ministrja detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka reaguar Facebook lidhur me kritikat e kryeministrit Albnin Kurit drejtuar LDK-, gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë në detyrë.  

Dumoshi vjen nga radhët e LDK-së, ka shkruar se Uniteti i LDK-së është ekzistencial në çdo kohë dhe se si i tillë do  jetojë për Kosovën.  

“Uniteti i LDK-së është ekzistencial në çdo kohë, i tillë do të jetojë për Kosovën. Çdo përgjegjësi duhet të fillojë mbarë, mbarimi i saj natyrisht ndershëm dhe suksesshëm. Puna e tanishme e qeverisjes është produkt i përgjegjësisë tonë që të angazhohemi deri në momentin e fundit në interes të qytetarëve. Secili nga këndi i vet të ndihmojë në betejën për ta mundur pandeminë. Veprat i çmojnë qytetarët, ne si ministra të LDK-së kemi vizion dhe mision SHTETNDËRTIMIN”, ka shkruar ministrja DumoshiFacebook.  

Gjatë ekspozesë tij për 100 ditë e qeverisë, kryeministri Kurti tha se mocioni i mosbesimit ndaj tij u ngaregjimi i vjetër”, çka edhe bëri reagojnë ministrat nga radhët e LDK- Qeverinë Kurti.