array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(39) "https://kallxo.com/kulture/film-teater/"
 }
}

'Pesë stinët e armikut të popullit' sot në Teatrin ‘Adriana’ në Ferizaj

Drama e Qendrës Multimedia, “Pesë stinët e armikut të popullit” me tekst të Jeton Nezirajt dhe regji të Blerta Nezirajt shfaqet sot, në ora 20:00 në Teatrin “Ardiana” të ...

'Bretkosa' të shtunën jepet në Teatrin Kombëtar të Tiranës

Shfaqja "Bretkosa" me regji të Burbuqe Berishës, produksion i Teatrit AAB “Faruk Begolli” do të shfaqet më 28 shtator 2019 në Teatrin Kombëtar të Tiranës.

'Pesë stinët e armikut të popullit' jepet sot premierë në Teatrin Kombëtar

Shfaqja “Pesë stinët e armikut të popullit” me tekst të Jeton Nezirajt dhe regji të Blerta Nezirajt jepet sot në mbrëmje premierë në Teatrin Kombëtar të Kosovë...

Friends: Shou që ndryshoj mendimin për familjen

Shfaqja e parë e Friends para 25 viteve na dhuroi më shumë se një stil flokësh, ajo solli një model të ri të jetës familjare, argumenton Kler Thorp.

Filmi ‘Zana’ shfaqet premierë në Prishtinë

Filmi “Zana” me skenar dhe regji të Antoneta Kastratit ka nisur të shfaqet në kinemanë Cineplexx në Prishtinë.

Nga nesër filma 'Zana' në Cineplexx

Filma “Zana” me regji të Antoneta Kastarit nga nesër do të fillojë të shfaqet në disa termine në kinemanë Cineplexx në Prishtinë.