array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(39) "https://kallxo.com/kulture/arte-pamore/"
 }
}

Tirana e largoi e Prishtina i bëri vend, mbi 400 vizitorë panë ekspozitën ‘Onufri Remade’

Mbi 400 vizitorë kanë vizituar ekspozitën “Onufri Remade”, e hapur tri javë më parë në Galerinë Kombëtare të Kosovës (GKK), nga e cila Galeria Kombëtare e Arteve ...

Ekspozita ‘Hyjneshat në fron’ hapet në Ajova të SHBA-ve

Skulptorja Arjeta Miftari do të hapë javën e ardhshme në Ajova të Shteteve të Bashkuara ekspozitën “Hyjneshat në fron”.

Takohen Dumoshi e Basholli, diskutojnë për organizimin e bienales, ‘Manifesta 2022’

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të ofrojë mbështete për organizmin e Bienales Evropiane të Artit, “Manifesta”, e cila do të mbahet në Prishtinë më 2022.

Dhimbja e eksodit dhe kthimit përmes fotografive të Ridvan Slivovës

Përmes 20 fotografive, fotoreporteri Ridvan Slivova shpërfaq vuajtjen e popullit shqiptar gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Dita e Pavarësisë, dy ekspozita hapen në Muzeun Kombëtar të Kosovës

Dy ekspozita janë hapur sot në Muzeun Kombëtar Kosovës për të shënuar 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Publikohet programi artistik i Galerisë së MKRS-së për 2020-ën

Menaxhmenti i Galerisë së Ministrisë së Kulturës ka publikuar programin e repertorit artistik për viti 2020.