array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(39) "https://kallxo.com/kulture/arte-pamore/"
 }
}

Veprat e Alban Mujës ekspozohen në Galerinë Kombëtare

Alban Muja ka hapur sonte në Galerinë Kombëtare të Kosovës ekspozitën personale “Whatever Happens, We Will Be Prepared” (Çfarëdo që ndodh, ne do të jemi të ...

Nesër mbahet punëtoria artistike në kujtim të ngjarjeve të 11 shtatorit 2001 në SHBA

Edicioni i dytë i “Prishtina Art Colony” do të mbahet nesër, më 11 shtator 2021, duke filluar ora 11:00, në oborrin e restorant “Taverna” në Prishtinë.

Rrezeart Galica prezantohet në Bienalen e artit në Korenë e Jugut

Artisti kosovar, Rezeart Galica po prezantohet në bienalen e artit “The Gwangju Design Biennale” në Korenë e Jugut.

Qindra mijëra euro u harxhuan për objektin e Operës që nuk u ndërtua kurrë

Mbi 840 mijë euro janë dhënë nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për ndërtimin e objektit të Operës dhe Baleti, që nuk është ndërtuar.

(VIDEO) Shtatë netë promovim i kulturës, përfundon Festivali “EtnoFest”

Mes një audience të larmishme, fundin e aktiviteteve të edicionit të njëmbëdhjetë të “EtnoFestit” ia dha plaku i vjetër i fshatit Kukaj, 84 vjeçari, Daut Xhemshiti me ...

Mes klithmave ekzistenciale dhe heshtjes së publikut “Pa mua” shpërfaq vuajtjet e gruas

Në një ambient të hapur, në natën e pestë të Festivalit të Arteve dhe Kulturës Tradicionale, në fshatin Kukaj, u dha shfaqja “Pa mua” e nobelistit irlandez Samuel ...