array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(39) "https://kallxo.com/kulture/arte-pamore/"
 }
}

(Foto) Hapet ekspozita ‘Thellësia’ e Elsa Hotit në Bibliotekën Kombëtare

Nxënësja e shkollës “International Maarif Schools of Kosova” në Prishtinë, Elsa Hoti ka hapur në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, ekspozitën personale të quajtur “...

Instalacioni i Petrit Halilajt dhe Alvaro Urbano ekspozohet në Prishtinë

Instalacioni “Lule Mosmëharro” i Petrit Halilajt dhe Alvaro Urbano do të ekspozohet në Prishtinë.

Përmes artit synohet thellimi i bashkëpunimeve në mes të rinjve kosovarë

Organizuar nga “Youth Initiative for Human Rights Kosovo” është hapur sot në Kino Armata në Prishtinë, ekspozita e 30 të rinjve nga komuniteti serb dhe shqiptarë në Kosovë, në lidhje me ...

Inaugurohet pavijoni i Kosovës në Bienalen e Arkitekturës në Venedik (Foto) 

Është inauguruar sot solemnisht pavijoni i Republikës së Kosovës në ekspozitën e 17 ndërkombëtare të Arkitekturës në Bienalen e Venedikut.

FOTO: Ekspozita e Lirije Buliqit në Galerinë e Ministrisë së Kulturës

Mbi 60 vepra artistike në qeramikë të artistes, Lirije Buliqi po qëndrojnë të ekspozuara në Galerinë e Ministrisë së Kulturës (Galeria Qafa), në Kompleksin “Qafa” në Prishtinë.

Veprat e Lirije Buliqit ekspozohen nesër në Galerinë e Ministrisë së Kulturës

Në Galeria e Ministrisë së Kulturës hapet nesër ekspozita personale e artistes Lirije Buliqit.