array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(39) "https://kallxo.com/kulture/arte-pamore/"
 }
}

Anulohet konkursi për drejtor të Galerisë Kombëtare

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka anuluar konkursin për zgjedhjen e drejtorit të Galerisë Kombëtare të Kosovës. MKRS nuk ka dhënë arsyet e anulimin ...

Hapet ekspozita me fotografi të ish-presidentit Ibrahim Rugova

Fotografi Adnan Ruhani ka hapur sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, ekspozitën me fotografi të ish-presidentit Ibrahim Rugova, të quajtur “Shtrë...

Hapet ekspozita “Njeri ish ma i fortë se guri” e Brikena Shabanit

Është hapur sonte në Lapidariumin e Muzeut Kombëtar të Kosovës, ekspozita “Njeri ish ma i fortë se guri” e Brikena Shabanit. 

Artistët afganë falënderojnë Shqipërinë përmes një murali

Disa artistët afganë të strehuar në Shqipëri pas depërtimit nga Afganistani, përmes një murali të punuar në njërën nga ballinat e ndërtesave në ...

Dyshimet për shkelje ligjore rrezikojnë konkursin për drejtor të Galerisë Kombëtare

Një gabim administrativ në njoftimin për konkursin për drejtor të Galerisë Kombëtare të Kosovës dhe dyshimet për konflikt interesi, rrezikojnë anulimin e tij.

Anulimi i konkursit për blerjen e veprave të artit, reagojnë artistët e shpallur fitues

Grupi i pavarur i artistëve fitues ka reaguar pas anulimit të konkursit për blerjen e veprave të artit nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.