Veseli: DokuFest dëshmi për potencialin në fushën e turizmit kulturor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar Prizrenin, ku edhe po mbahet festivali i filmit “DokuFest".

(FOTO) Dokufest nis edicionin e ri në Prizren

Festivali Ndërkombëtar i filmit “Dokufest” ka nisur në Prizren edicionin e tij të 18-të.

Haradinaj: Përmes festivaleve Kosova po dëshmon vlera të mëdha

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka përgëzuar  organizatorët e festivaleve si “Sunny Hill”, dhe “Doku Fest”, të cilët do të mbahen në Kosovë.

Ahmeti: Sunny Hill Academy në hapësirat e Pallatit të Rinisë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se sot ka nënshkruar një marrëveshje për donacion me këngëtaren shqiptare ...

Tragjeditë në komunikacion, imamët mbajnë ligjëratë për sigurinë në trafik

Dhjetëra besimtarë të mbledhur në Xhaminë ‘Sulltan Mehemet Fatih” në Prishtinës, për faljen e xhumasë, të premten më 2 gushte 2019,  kanë dëgjuar ligjëratën e mbajtur ...

Hapet panairi i librit në Ferizaj, MKRS premton mbështetje për botuesit  

Dhjetëra botues shqiptarë po marrin pjesë në Panairin e Librit, “Ferizaj 2019”, që u hap sot. Të pranishëm ishin edhe Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe Keyetari i ...