array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Vlora Dumoshi merr zyrtarisht postin e ministres së Kulturës

Vlora Dumoshi ka marrë sot zyrtarisht detyrën e ministres së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Teatri i Mitrovicës nis vitin 2020 pa drejtor dhe pa aktorë rezidentë

Me ushtrues të detyrës së drejtorit dhe pa asnjë aktor rezident e ka nisur viti 2020 Teatri i Qytetit të Mitrovicës “Muharrem Qena”.  Megjithatë kjo situatë pritet të ndryshojë ...

Komuna e Prizrenit ua ‘djeg’ rrogat e janarit aktorëve të Teatrit ‘Bekim Fehmiu’

Nëntë aktorët e Teatrit të Qytetit të Prizrenit, “Bekim Femiu” nuk do t’i marrin rrogat e muajit janar 2020. Kjo është konfirmuar nga Lis Dorambari, zyrtar për ...

Kujtim Gashi nesër ia kthen detyrën e ministrit Vlora Dumoshit

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, do ta marrë nesër zyrtarisht detyrën e re në krye të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit nga paraardhësi i ...

Java e filmit në Kino ARMATA

Këtë javë në Kino Armata mund të shihni filmat “Martesa (2017)”, “ Shpia e Agës” (2019) dhe “Zana”(2019) dhe Stand Up “Seriozisht”.  Sipas njoftimit të Kino ARMATA filmat do të shfaqen ...

Filmi ‘1917’ fiton shtatë çmime në 'BAFTA'

Filmi për i luftën e Parë Botërore “1917” fitoi çmimin për filmin më të mirë mbrëmë në ndarjen e çmimeve 'BAFTA Film Awards'.