array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Hapet panairi i librit në Ferizaj, MKRS premton mbështetje për botuesit  

Dhjetëra botues shqiptarë po marrin pjesë në Panairin e Librit, “Ferizaj 2019”, që u hap sot. Të pranishëm ishin edhe Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe Keyetari i ...

Krijimi i “Sunny Hill Academy” në Prishtinë ëndërr e Duas

Komuna e Prishtinës dhe Sunny Hill Foundation kanë nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi për krijimin e “Sunny Hill Academy” në Prishtinë.

'Ramë Lahaj & Friends', mbushën Sheshin ‘Skënderbeu’

Mijëra vetë kanë përcjellë koncertitn e “Ramë Lahaj & Friends” që u mbajt të enjten në mbrëmje, në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

Shfaqja ‘Kur hana del’ jepet nesër në Ferizaj

Teatri “Adriana Abdullahu” i qytetit të Ferizajt shfaq nesër, duke filluar nga ora 20:00, reprizën e shfaqjes “Kur hana del” me regji të Ben Apollonit.

Rinisin gërmimet në Parkun Arkeologjik të Ulpianës

Instituti Arkeologjik i Kosovës ka rinisur gërmimet arkeologjike në Ulpianën antike, gati një vit pas mbylljes së llogarisë bankare të këtij instituti nga ana e MKRS.

Ferizaj organizon panair të librit

Organizuar nga Klubi letrar "De Rada" dhe Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit, me mbështetje të Komunës së Ferizajt nga 2 deri më 4 gusht 2019, në Ferizaj organizohet Panairi ...