array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Albin Kurti e çon vajzën në teatër (FOTO)

Kryeministri Albin Kurti gjatë ditës së djeshme ka vizituar teatrin Dodona në kryeqytet për të parë shfaqjen “Liza në botën e çudirave”.

Gjilani po vuan për ujë, ministrja Dumoshi u premton pishinë olipmike

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka premtuar ndërtimin e pishinës gjysëm-olimpike dhe dy fushave tenisi në Komunën e Gjilanit.

Lutfi Haziri i jep merita Vlora Dumoshit për mosshkrirje të MKRS-së

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pohuar se ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka një pjesë të madhe të meritës për ...

Katër kandidatë në garë për drejtor të Bibliotekës Kombëtare ‘Pjetër Bogdani’

Katër kandidatë i kanë hyrë garës për drejtor të Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, “Pjetër Bogdani” në Prishtinë.

Sot është Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare

21 shkurti në mbarë botë shënohet si Dita Ndërkombëtare e Gjuhëve Amtare. Në vitin 1999 UNESCO shpalli 21 shkurtin, si: Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare. (International ...

Ekspozita ‘Hyjneshat në fron’ hapet në Ajova të SHBA-ve

Skulptorja Arjeta Miftari do të hapë javën e ardhshme në Ajova të Shteteve të Bashkuara ekspozitën “Hyjneshat në fron”.