array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Komedia 'Mat' së shpejti në Teatrin 'Dodona'

Komedia “Mat” e Ag Apollonit që vë përballë njeriun me vdekjen pritet të shfaqet në skenën e Teatrit “Dodona”, në Prishtinë.

Skender Idrizi dhe Sanije Dreshaj shpallen fitues të Çmimit ‘Kadri Kadriu’

Skender Idrizi dhe Sanije Dreshaj kanë marrë vendin e parë të ekspozitës - Çmimi “Kadri Kadriu”, që ndahet nga Komuna e Mitrovicës në bashkëpunim me Shoqatën ...

Shfaqja ‘Ofshamë’ jepet nesër në Teatrin e Gjilanit

Shfaqja “Ofshamë” me koncept dhe regji të Burim Baftiut dhe Erson Zymberit jepet nesër në ora 20:00 në Teatrin e Qytetit në Gjilan.

Edhe Afganistani bojkoton ceremoninë e Nobelit shkaku i mbështetësit të Millosheviqit

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka njoftuar se listës së vendeve që po e bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel ...

Turqia i bashkohet bojkotit të ceremonisë së Nobelit për mbështetësin e Millosheviqit

Turqia tha të hënën se do t'i bashkohet Shqipërisë dhe Kosovës në bojkotimin e ceremonisë së ndarjes së çmimit Nobel për letërsi, në shenjë ...

Rita Ora e lumtur për suksesin e DJ Regard në botë

Këngëtarja e kosovare me famë botërore, Rita Ora, është takuar me artistin tjetër shqiptar, Dardan Aliu, i njohur si DJ Regard, gjatë evenimentit muzikor të Capital ...