array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Filmi ‘Spider man far from home’ në  3D premierë në Kino ABC

Filmit “Spider man far from home” nga sot shfaqet dhe në Kinemaja ABC në Prishtinë, në dy terminë, në 15:00 dhe 19:30, duke vazhduar më pas çdo dite në të njëjtin ...

Bryan Newton dhe Matt Taylor të ftuar special të ‘Anibar 2019’

Dy regjisorët e serisë vizatimore “Rick and Morty”, Bryan Newton dhe Matt Taylor, do të jenë të ftuarit special të edicionit të sivjetëm të Festivalit ndërkombëtar ...

Kajtazi i bie pishman, nuk tërhiqet nga posti i drejtorit të BKK-së

 Balerini Sinan Kajtazi, i cili një ditë më parë dha dorëheqje nga posti i U. D. i Drejtorit të Baletit Kombëtar të Kosovës, dhe paralajmëroi se ...

Kishnicasit e vegjël në festivalin e fëmijëve në Durrës

Ansambli “Minatori i ri” nga Kishnica e Graçanicës po merr pjesë në edicionin e XXII të Festivalit Ndërkombëtar të Valleve dhe Lojërave për fë...

Ministri Gashi takon drejtorin e Panairit të Librit në Leipzig

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi ka takuar drejtorin e Panairit të Librit në Leipzig, z. Oliver Zile.

‘Ditë të bukura’ jepet nesër premierë në ‘Avdush Hasani’ në Podujevë

Teatri ‘Avdush Hasani” i Qytetit të Podujevës shfaq nesër, 4 korrik 2019, në ora 20:00, premierën e "Ditë të bukura" të Beketit me regji të Emin Z. Eminit.