array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Komuna e Suharekës kujton ish-Presidentin Rugova

Komuna e Suharekës do të organizojë një program kulturo -artistik për të përkujtuar ish-Presidentin e Kosovë, Ibrahim Rugova, në 14 vjetorin e vdekjes.

VIDEO: Koncert pianistik, studentët e Muzikës performojnë shkathtësitë e tyre

Studentët e degës së Muzikës, klasa e profesoreshës Valbona Pula- Petrovci, të Fakultetit të Arteve të UP-së “Hasan Prishtina” kanë mbajtur një koncert pianistik me vepra ...

Promovohet romani 'Aura' i shkrimtares Kaltrina Pacolli

Shtëpia botuese "Rrelos" ka promovuar sot në Bibliotekën Kombëtarë "Pjetër Bogdani" në Prishtinë romanin "Aura", të autores Kaltrina Pacolli.

Albin Kurti për shuarjen e Ministrisë së Kulturës: Më pak ministri, më shumë kulturë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka zhvilluar sot në mbrëmje një takim me komunitetin kulturor në Kafe “Kultplus” në Prishtinë, ku ka shfaqur pikëpamjet e ...

Ministri në largim emëron kuratorin dhe koordinatoren e Pavijonit të Kosovës në Bienalen ‘Venedik 2020’

Ministri në dorëheqje i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në bazë të kompetencave, ka emëruar sot komisionerin dhe kuratorin për edicionin e 17-të të Bienales ...

Fisnik Ismaili mohon akuzat për plagjiaturë

Fisnik Ismaili, ish -deputet i Kuvendit të Kosovës, dizajner dhe themelues i agjencisë “Karrota”, autori i monumentit “NewBorn’ ka mohuar akuzat se logoja e përzgjedhur për shë...