array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Hyseni: Teatrot e rretheve, njësi buxhetore të komunave përkatëse   

Me futjen e Teatrove Publike të Qyteteve të Kosovës si njësi buxhetore në komunat përkatëse dhe miratimi i Ligjit të ri që pritet të votohen gjatë ...

Kënga ‘Ura e Dashurisë’ merr çmimin 'Zambaku i Prizrenit' 2019

Kënga “Ura e Dashurisë”, interpretuar nga Elizabeta Krasniqi & Ilir Baxhaku, është shpallur kënga më e mirë e edicionit të 30-të të festivalit të këngës së ...

Përmbyllet projekti ‘Kujtesa e Kosovës’, promovohet libri dhjetë vëllimësh

Biblioteka Kombëtare e Kosovës, “Pjetër Bogdani” ka promovuar sot librin “Kujtesa e Kosovës”, në 10 vëllime, në të cilin janë përmbledhur 100 intervista gojore të 10 pleqve ...

Shfaqja 'UN INSPEKTORI' sot premierë në Teatrin ‘Adriana’

Komedia "UN INSPEKTORI" me tekst të David Farr dhe regji të Erson Zymberit jepet sot premierë në Teatrin ‘Adriana” të Qytetit të Ferizajt.

Botohet libri studimor për dramat e Rexhep Qosjes

Shtëpia Botuese “Armagedoni" ka botuar monografinë “Dramat e Qosjes”, të studiuesit dhe botuesit Berata Dakaj- Armagedoni.

Galeria e Arteve hap sot ekspozitën ‘Artistët e rinj 2019’

Galeria Kombëtare e Kosovës hap sot në mbrëmje  =ekspozitën e finalistëve të edicionit të tretë të çmimit “Artistët e rinj”.