array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Ahmeti: Sunny Hill Academy në hapësirat e Pallatit të Rinisë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se sot ka nënshkruar një marrëveshje për donacion me këngëtaren shqiptare ...

Tragjeditë në komunikacion, imamët mbajnë ligjëratë për sigurinë në trafik

Dhjetëra besimtarë të mbledhur në Xhaminë ‘Sulltan Mehemet Fatih” në Prishtinës, për faljen e xhumasë, të premten më 2 gushte 2019,  kanë dëgjuar ligjëratën e mbajtur ...

Hapet panairi i librit në Ferizaj, MKRS premton mbështetje për botuesit  

Dhjetëra botues shqiptarë po marrin pjesë në Panairin e Librit, “Ferizaj 2019”, që u hap sot. Të pranishëm ishin edhe Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe Keyetari i ...

Krijimi i “Sunny Hill Academy” në Prishtinë ëndërr e Duas

Komuna e Prishtinës dhe Sunny Hill Foundation kanë nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi për krijimin e “Sunny Hill Academy” në Prishtinë.

'Ramë Lahaj & Friends', mbushën Sheshin ‘Skënderbeu’

Mijëra vetë kanë përcjellë koncertitn e “Ramë Lahaj & Friends” që u mbajt të enjten në mbrëmje, në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

Shfaqja ‘Kur hana del’ jepet nesër në Ferizaj

Teatri “Adriana Abdullahu” i qytetit të Ferizajt shfaq nesër, duke filluar nga ora 20:00, reprizën e shfaqjes “Kur hana del” me regji të Ben Apollonit.