array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Petrit Halilaj hap ekspozitë personale në Madrid të Spanjës  

Artisti kosovar, Petrit Halila, ka hapur në Madrid të Spanjës ekspozitën e tij personale “Një korb dhe uraganët që nga vendet e panjohura rikthejnë erëra të ...

COVID-19 transformon tërësisht organizimin e edicionit të sivjetëm të ‘Dokufestit’ 

Edicioni i sivjetëm i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “Dokufest” do të jetë ndryshme nga edicionet e kaluara. Nuk do të ketë shfaqje ...

Ministrja Dumoshi premton investime në kulturën dhe sportin e Fushë-Kosovës  

Pavarësisht situatës me pandeminë e COVID-19 dhe mosprocedimit të shumë investimeve kapitale për këtë vit, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka premtuar ...

Festivali "Anibar" këtë vit do të mbahet virtualisht

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Animuar dhe Animacionit – Anibar, këtë vit do të mbahet në mënyrë virtuale duke transmetuar programin artistik përmes platformave dixhitale.

Asistentja e ish-zv/ministres së PDK-së punësohet pa konkurs në Ministrinë e Kulturës  

Feime Salihu, asistentja e ish-zëvëndësministres së Kulturës, Leonora Morina- Bunjaku është punësuar pa konkurs në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. 

Zëvendësministri Qazim Rrahmani thotë se e dërgoi dikë tjetër për ta bërë pagesën e dënimit në gjykatë

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Qazim Rrahmani nuk ka treguar nëse e ka paguar gjatë ditës së sotme pjesën e mbetur të dë...